Projekty

Wycieczka do zamku książąt mazowieckich w Czersku

Dn. 18. 10. 2018 seniorzy z Kawiarenki Społecznej uczestniczyli w wycieczce podczas której zwiedzali zamek książąt   mazowieckich w Czersku. Wysłuchali wykładu Anny Rychter o historii i budowie zamku.

Po spotkaniu z historią za zamku seniorzy zostali zaproszeni do Ośrodka Kultury w Górze Kalwarii na spotkanie z seniorami UTW . Seniorzy z Radomia zostali mile przywitani przez  przedstawicieli seniorów w Ośrodku Kultury w Górze Kalwarii, Panią Agatę Korcz, opiekunkę grupy i Przewodniczącą Rady Seniorów w Górze Kalwarii Panią Elżbietę Banasik.  Seniorzy również wysłuchali  wykładu dr Izabeli Mościckiej pt. Polscy artyści w międzywojennym Paryżu.

 Na zakończenie duchowej uczty seniorzy udali się do  karczmy gdzie zjedli pyszny obiad i po obiedzie odpoczywając cieszyli się ładną pogodą spędzając czas w ogródku przy karczmie.

Droga powrotna upłynęła seniorom wśród wspólnych śpiewów.

Podczas wycieczki również wzajemnie się poznawali i integrowali. Nawiązały się nowe znajomości.

 

Wycieczka do Zamku Rycerskiego w Sobkowie.

Na zamku seniorzy zapoznali się z historią Fortalicji, poznali różne rodzaje broni i ciekawostki, wzięli udział w warsztatach archeologicznych, poznali zwyczaje ptaków dzikich i poznawali okolicę podczas przejażdżki pięknym powozem.

 

„Każdy człowiek  
jest NIEWYCZERPANYM
źródłem własnego
rozwoju i potencjału”

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bożena Szot – Matosek