Jest nam niezmiernie miło poinformować, że projekt Ogródek Integracji Lokalnej OIL złożony przez Fundację Rozwoju Integralnego w ramach konkursu Moje miejsce na Ziemi uzyskał dofinansowanie z środków Fundacji „ORLEN – DAR SERCA”

Głównym celem inicjatywy jest zagospodarowanie ogródka przylegającego do nowo powstającej Kawiarenki Społecznej na ul. 1905 roku 7A w Radomiu. Dzięki aranżacji przestrzeni w formie „Ogródka integracji lokalnej OIL” społeczność Radomia zyska przyjazne lokalne miejsce w którym będzie mogła nieodpłatnie korzystać z przestrzeni. Przygotowanie takiego miejsca jest niezwykle istotne z uwagi na fakt, iż Radom jest miastem stosunkowo ubogim w odniesieniu do takich miast jak Warszawa, Kraków czy Gdańsk, które posiadają tzw. przestrzenie z których mogą korzystać bez ograniczeń, być współtwórcami miejsca a także inspiratorem działań na rzecz dobra wspólnego i gromadzić się przy okazji imprez kulturalnych, okolicznościowych, koncertów, festynów itp.